Nie masz czasu na kursy w szkole językowej, lubisz uczyć się w domu, chcesz samodzielnie  doskonalić angielski? Jest wiele sposobów na naukę języka obcego, poniżej prezentuję 5 pomysłów na naukę angielskiego w domu. Wykorzystaj ciekawe strony do samodzielnej nauki. Oto kilka z  nich:

  1. engVid  Strona zawiera lekcje prowadzone przez native speaker’ów w formie prezentacji. Po każdej lekcji strona oferuje test online wielokrotnego wyboru, podsumowujący lekcję i sprawdzający naszą wiedzę. Sami wybieramy temat, który nas interesuje. Są to zagadnienia gramatyczne, leksykalne, kulturowe. Polecam także lekcje na temat akcentów w Wielkiej Brytanii, a szczególnie Learn about THE COCKNEY ENGLISH accent and dialect.
  2. Lyrics training  Strona dla wszystkich lubiacych uczyć się słuchając angielskich piosenek. Urozmaicenie nauki, zabawa polegająca na uzupełnianiu luk tekstu. W zależności od poziomu zaawansowania wybieramy poziom trudności, od „beginners” do „experts”. Polecam Shape of you by Ed Sheeran  – poziom advanced 🙂 Udanej zabawy i nauki.
  3. Ororo.tv  Seriale, filmy i programy publicystyczne anglojęzyczne z możliwością wykorzystania napisów w języku angielskim.  Świetna zabawa i nauka.
  4. BBC Sounds Music, Radio, Podcasts  Strona zawiera wiadomości, podcasty, komentarze ma bierzące sprawy polityczno-społeczne i historyczne. 
  5. Elllo Strona zawiera Audio lessons – lekcje ze ścieżką dźwiekową i Video lessons na setki tematów. Istotnym dodatkiem  są script/tapescripcts – czyli dialogi w wersji Pdf. Po każdej lekcji dostępne są ćwiczenia leksykalne online oraz quizy sprawdzające Twoją wiedzę, Vocab i Quiz.

 

Aby odnieść sukces ucząc się w domowym zaciszu, pamiętajmy o systematyczności. Angielskie przysłowie mówi” An apple a day keeps the doctor away”.  W odniesieniu do nauki języka obcego powiedziałabym raczej:  A lesson a day keeps ignorance away.

Polecam także:

 audiobooki w języku angielskim. 

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Jak zrozumieć język angielski ze słuchu?

TED talks